КП «Маріупольське ВУ ВКГ» отримало роз'яснення від Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та Державного підприємства «Науково-дослідного та конструкторсько-технологічного інституту міського господарства» з питання нарахувань підприємствам за скид стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій з урахуванням вимог діючого законодавства.

     Згідно отриманих роз'яснень на період розроблення нової редакції місцевих Правил «Правила приймання стічних вод підприємств у систему міської каналізації м. Маріуполя», які затверджені рішенням виконавчого комітету Маріупольської міської ради від 18.02.2004р. № 48 діють в частині, що не суперечить чинним нормам законодавства.

     «Правила приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення», які затверджені наказом Мінрегіону від 01.12.2017р. № 316 (далі- загальнодержавні Правила) не встановлюють, і не можуть в принципі, встановити одні допустимі концентрації (далі ДК) для всіх населених пунктів через різні можливості каналізаційних очисних споруд та значення встановлених гранично допустимих концентрацій для них.

     Розрахунок ДК в діючих місцевих Правилах виконано на підставі вимог розділу 5 «Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України», затверджених Наказом Держбуду України від  19.02.2002р. № 37, які тотожні вимогам розділу IV загальнодержавних Правил, не суперечать чинному законодавству і повинні використовуватися при розрахунках до прийняття нових місцевих Правил.

     На державному рівні Наказ Мінрегіону від 01.12.2017р. № 316 затвердив окремо «Порядок визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення» (далі Порядок).           Відповідно, розрахунки плати за скидання стічних вод з понаднормативним вмістом забруднень виконуються на підставі Порядку, який є документом прямої дії на всій території України.

     Таким чином, КП «Маріупольське ВУ ВКГ» при нарахуванні за скид стоків з понаднормовими забрудненнями керується загальнодержавними Правилами, Порядком та чинними місцевими Правилами, в тій частині, що не суперечить чинному законодавству.

     Відповідно до п.4. розділу I загальнодержавних Правил КП «Маріупольське ВУ ВКГ» розробляє нові місцеві Правила. Орієнтовний строк затвердження Правил на сесії Маріупольської міської ради — вересень 2018р.

Роз'яснення від Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Роз'яснення Державного підприємства «Науково-дослідного та конструкторсько-технологічного інституту міського господарства»

                           

                                                                                                                                                                                                                                                                                                  З повагою,

                                                                                                                                                                                                                                                                                                  адміністрація КП «Маріупольське ВУ ВКГ»